Ubranka dla dziecka – jak o nie dbać?

14 sierpnia 2015 , Kategoria: Ubranka dla dzieci
0

11Dbanie o ubranka mojego syna sprawiało mi wiele trudności. Przyznam się bez bicia, że kilka razy zafundowałam małemu podrażnienie skóry. Dlatego podzielę się z wami moimi doświadczeniami w sferze dbałości o dziecięce ciuszki. Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom unikniecie powielenia kilku moich wpadek.

Zadbaj o wrażliwą skórę

Maluchy mają skórę o wiele cieńszą od dorosłych, dlatego musimy o nią dbać w wyjątkowy sposób. Bardzo duży wpływ na nią mają nie tylko używane kosmetyki pielęgnacyjne, ale też sposób w jaki dbamy o ubranka. Dziecięce ciuszki musimy delikatnie oczyszczać. O czym warto pamiętać piorąc ubranka dziecka?

  • Oddzielne pranie – ubranek dziecka nie powinno się prać z ubraniami dorosłych domowników. Powód jest prosty. Dziecięce ciuszki pierzemy w środkach zdecydowanie delikatniejszych od proszków dla dorosłych.
  • Temperatura – ciuszki pierzemy w temperaturze 90°C. Jest to najbardziej optymalna temperatura, jeśli jednak mamy ubranka delikatne możemy obniżyć odrobinę temperaturę.
  • Dokładne płukanie – po kilka wpadkach z podrażnieniami postanowiłam płukać dwukrotnie ciuchy Maćka. Dodatkowo płucząc dwa razy usuwamy dokładnie drobnoustroje pozostające na tkaninie.
  • Proszek i płyn – wybierając proszek i płyn zawsze sięgajmy po produkty przeznaczone dla dzieci. Szukajmy odpowiednich oznaczeń na opakowaniach, produkty dla maluchów są zawsze odpowiednio oznakowane.
  • Suszenie i prasowanie – Ciuchy Maćka suszę standardowo na rozkładanej suszarce. Następnie wszystkie prasuje, gdyż żelazko zabij alergeny i roztocza. Jest to czasochłonne, jednak ubierając malucha nie muszę już się martwić, że jego rzeczy będą pogniecione.

To chyba tyle 🙂 a Wy drogie mamy jak dbacie o ubranka dziecka?

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Maja Olszewska

Blogująca Mama

Szczęśliwa mama i kobieta realizująca się w życiu codziennym. Babyvital to moja największa pasja i odskocznia od obowiązków i trosk. Na co dzień jestem pracownikiem małej lokalnej firmy.

OSTATNIE WPISY

O NAS

Tworzymy team idealny – Wy uwielbiacie moje wpisy i coraz częściej polecacie je dalej i dalej ;) Uwielbiam pisać o wychowywaniu dzieci, życiu ale przede wszystkim o modzie dziecięcej i tych małych, słodkich ubrankach.