markowe ciuszki

5 stycznia 2016 , Kategoria: Ubranka dla dzieci
0

Markowe ubrania dla dzieci. Dobry zakup czy zwykła fanaberia?

Ciuszki dla maluszków to prawdziwy temat rzeka. Bardzo kontrowersyjną jego częścią są markowe ubrania dla najmłodszych. Ostatnio buszując po kilku forach trafiłam na parę wątków na ten temat i chciałabym się podzielić swoimi przemyśleniami.

Modny znaczek ma znaczenie?

Markowe butiki już od dawna tworzą kolekcje stricte dedykowane naszym pociechom. Ubranka te są bardzo estetyczne, jednak czy warto wydawać na bluzeczkę dziecięcą ponad 100 zł? Mam mieszane uczucia, bo maluchy po prostu szybko rosną i za dosłownie chwilę ten ciuszek będzie za mały. Ponadto spodnie i bluzki nasze dzieciaki potrafią poplamić lub po prostu zniszczyć przy zaliczaniu 10 wywrotki jeżdżąc na hulajnodze lub rowerku. To jest ogromny minus wydawania sporych pieniędzy na ciuszki dziecięce.

Skłamałabym jednak, że nie ma argumentów przemawiających za markowymi ubraniami. Wiele maluchów boryka się z alergiami, a niestety kupując ubranka o niewiadomym pochodzeniu możemy zgotować mu uczulenie. W przypadku markowej odzieży najczęściej możemy ustalić dokładny skład ubranek i oszczędzić maluchowi dyskomfortu, a nawet czasami cierpienia. Czy to jednak oznacza, że tańsze ciuchy szkodzą? Nie, bowiem możemy znaleźć wiele sklepów z polskimi produktami, które będą stworzone z materiałów przyjaznych skórze dziecka. Ich cena będzie też odrobinę niższa od zagranicznych, markowych ubranek.

Ciuszki mają być wygodne!

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupować markowe ubranka. Jeśli nas na to stać możemy buszować w oryginalnych ciuszkach całymi dniami. Pamiętajmy jednak żeby zawsze sprawdzać czy wybrane modne ubranka są wygodne dla naszego dziecka. Czy podczas zakładania, ściągania i noszenia maluch będzie się czuł komfortowo? Niestety, fikuśne modele ubrań lub duża ilość metek może dziecku przeszkadzać, zawsze zachowujmy w czasie zakupów pewien umiar. I przed podejściem do kasy zadajmy sobie pytanie, czy nasze dziecko tego potrzebuje? A może za wydane pieniądze moglibyśmy kupić mu coś innego?

A Wy, drogie mamy kupujecie markowe ubranka dla dzieci?

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Maja Olszewska

Blogująca Mama

Szczęśliwa mama i kobieta realizująca się w życiu codziennym. Babyvital to moja największa pasja i odskocznia od obowiązków i trosk. Na co dzień jestem pracownikiem małej lokalnej firmy.

OSTATNIE WPISY

O NAS

Tworzymy team idealny – Wy uwielbiacie moje wpisy i coraz częściej polecacie je dalej i dalej ;) Uwielbiam pisać o wychowywaniu dzieci, życiu ale przede wszystkim o modzie dziecięcej i tych małych, słodkich ubrankach.